Pierwsze uruchomienie systemu liczenia osi UniAC2 w Chinach

 

 

 

 

 

 

 

voestalpine Signaling Poland przy współpracy z voestalpine Railway Systems Beijing  z sukcesem zakończyła dostawę i instalację systemu liczenia osi UniAC2, spełniającego normy bezpieczeństwa SIL4, na wkrótce uruchamianą czwartą linię metra w Kunming w Chinach.

Kunming, stolica prowincji Yunnan z populacją około czterech milionów ludzi, ma jedną z najnowocześniejszych sieci metra w Chinach, a planowane w najbliższym czasie otwarcie linii nr 4 jest kolejnym etapem rozwoju. Sieć rozpoczęła działalność w 2012 r.


Projekt obejmował dostawę ponad 400 punktów liczących, skonfigurowanych do pracy w zdecentralizowanej architekturze. Zlokalizowane w 17 lokalizacjach wzdłuż linii metra urządzenia, komunikują się ze sobą za pośrednictwem sieci światłowodowej. Oprócz istniejącej linii metra (linia 4), projekt obejmuje również wyposażenie trzech nowo wybudowanych zajezdni. System liczenie osi w tym projekcie jest wykorzystywany jako wsparcie dla systemu automatycznego sterowania opartego na komunikacji radiowej (CBTC) oraz gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie linii oraz zajezdni nawet w przypadku awarii systemu CBTC. System liczenia osi jest zintegrowany z komputerowym systemem sterowania ruchem kolejowym za pomocą bezpotencjałowych styków przekaźników oraz wejść i wyjść cyfrowych.

 

Zamówienie zawierało ponad 400 punktów liczących oraz 17 w pełni zmontowanych szaf i zostało zrealizowane w czasie krótszym niż trzy miesiące. Było to możliwe dzięki pracy zakładu produkcyjnego w Trąbkach Wielkich (k. Gdańska). Dodatkowe wsparcie zapewniono dzięki nowemu, elastycznemu narzędziu konfiguracyjnemu Application Architect, które znacząco wpłynęło na skrócenie czasu projektowania, konfiguracji i produkcji.